Plagát TransparentSculptures koncert FIN

V septembri pripravuje Kysucká galéria v Oščadnici  akuzmatický a transžánrový koncert Júliusa Fujaka a hostí spojený s prezentáciou rovnomenného albumu (Hevhetia 2022/2023). 

JULO FUJAK - klávesy, sláčiková basgitara a zvukové objekty

PETER "VARSO" VARSAVIK - elektronická basgitara

ONDREJ VESELÝ - akustická gitara

Album „Transparent Sculptures“ zvukovo-hudobných sôch je nové dielo Júliusa Fujaka vydané renomovaným vydavateľstvom Hevhetia, ktoré bolo v tomto roku autorom prezentované na Slovensku i v zahraničí (AMU Praha, Univerzita v Katovicich, Slovanský inštitút v Kolíne nad Rýnom). Kysucká galéria v Oščadnici sa zaradí medzi tie priestory, v ktorých bolo, resp. bude toto originálne dielo uvedené formou špecifického koncertu akuzmatickej a transžánrovej hudby.
Profesor Július Fujak sa stal jednou z Osobností Kysúc za rok 2022. Toto ocenenie udeľuje Kysucká kultúrna nadácia (sídliaca v Bratislave), ktorá podporila aj koncert v Kysuckej galérii, na ktorom okrem neho vystúpia ako hostia aj známi gitaristi Peter „Varso“ Varsavik a Ondrej Veselý.

Július Fujak je skladateľ experimentálnej hudby a hudobník, hudobný estetik a vysokoškolský pedagóg, organizátor nekonvenčných hudobných, umeleckých a vedeckých podujatí. Pôsobí v Ústave manažmentu kultúry a turizmu, kulturológie a etnológie Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína filozofa v Nitre, kde sa zaoberá problematikou nezávislej kultúry, umenia a semiotikou hudby. Koncertoval vo viacerých krajinách Európy a v USA, je autorom mnohých intermediálno-hudobných titulov a odborných publikácii vydaných u nás i v zahraničí.