stu1Kysucká galéria v Čadci v zriaďovateľskej pôsobnostiŽilinského samosprávneho kraja Vás a Vašich priateľovsrdečne pozývajú na výstavu: UMENIE V MESTE. Výstava je sprístupnená vo výstavných priestoroch KG v Kaštieli Oščadnica. Výstava potrvá od: 22. 10. – 15. 1. 2011

Výstava v Kysuckej galérii v Kaštieli Oščadnica predstavuje výber diel pedagógov a výber prác študentov a vznikla vďaka spolupráci s Ústavom dizajnu Fakulty architektúry Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

Výstava pod názvom UMENIE V MESTE má poskytnúť návštevníkovi pohľad na súčasné umenie prostredníctvom diel pedagógov a študentov Ústavu dizajnu, ktorí takto približujú umelecké dianie posledného desaťročia na Slovensku.

Na výstave sa predstaví trinásť pedagógov Ústavu dizajnu (akad. soch. Marián Drugda, ArtD., doc. akad. soch. Gabriela Illéšová-Gáspárová, Mgr. art. Hedviga Harvánková, doc. akad. mal. Jozef Ilavský, Mgr. Martin Kellenberger, Mgr. art. Bohuš Kubinský, doc. akad. soch. Peter Lehocký, akad. mal. Vladimír Petrík, Mgr. art. Eva Ploczeková „Lazuri", Ing. arch. Ján Šillinger, akad. mal. Viliam Široký, Ing. Michal Brašeň, ArtD.,) spolu s vedúcim ústavu doc. akad. soch. Milanom Lukáčom.

Na výstave sa tiež predstavia študenti so svojimi prácami, ktoré vznikli pod vedením pedagógov z Ústavu dizajnu. Kvôli takémuto množstvu autorov je aj výstava rôznorodá a zahŕňa klasické média ako maľbu, kresbu, grafiku, ale aj priestorové objekty, plastiky či dizajn. Aj vďaka týmto dielam je možné si uvedomiť, že pedagógovia sa popri svojej pedagogickej činnosti venujú aj voľnej tvorbe a to môže byť zároveň veľkou inšpiráciou pre mladých nádejných umelcov, ktorí sa rozhodujú nad výberom štúdia na slovenských univerzitách.